Tri body z Kežmarku po prestávke hokejistov povzbudili

1787x
24. Október 2019
Matúš Lúč štyri krát prestrelil brankára
Bardejovčanom to v Kežmarku vyšlo

Po týždňovej prestávke sa v Kežmarku presadil Bardejov tak herne ako aj strelecky. HK Bardejov vyhral na výjazde o šesť gólov 3:9. Autorom štyroch presných zakončení bol Matúš Lúč za výdatnej podpory. Je centrom s tak skúsenými hokejistami vo formácií ako Peter Bartoš a Matúš Leskovjanský.

Ešte neubehla ani prvá minúta zápasu a razantný obranca Poláček otvoril skóre. Do piatich minút to už bolo veselšie, strelecký účet si otvoril Lúč. Vďačí za to aj Bartošovi a Leskovjanskému. Lenže aj domáci sa pozbierali a v priebehu piatich minút zrovnali skóre na 2:2. Tretím gólom do domácej bránky potešil Renčok. Mal aj lepší gólový účet, no prestávka bola pokojnejšia.

Bardejovčania udreli aj v úvode druhej tretiny. Ihneď z rozohrávky Leskovjanský nabil puk Lúčovi a bolo 2:4. Snaživý Duračinský to ešte vylepšil, kolektívny výkon zabral, domácim chýbali sily.

Tak ako predošlé dve aj tretia tretina začala bleskovým úderom po 22 sekundách. Lúč dal svoj tretí gól, ktorý bol rozhodujúci. Aj keď domáci znížili na 3:6, bol to ich posledný gólový zápis. Za posledných desať minút už dominovali Hornošarišania. Lúč pridal svoj štvrtý gól a presným zakončením sa blysol aj Kukľa. Bodku za vydarenú streleckú prestrelku dal nestarnúci Bartoš. Ikona hokejových Košíc si to u nás užíva naplno.

MHK Kežmarok – HK Bardejov 3:9 (2:3, 0:2, 1:4)
Góly: 0,46 Polaček (Ferenc, Renčok ) 0:1, 4,56 Lúč (Bartoš, Leskovjanský) 0:2, 6:53 Kopkaš 1:2, 11:44 Zavolňuk 2:2, 16:45 Renčok (Ferenc, Česelka ) 2:3, 20,20 Lúč (Leskovjanský) 2:4, 26:31 Duračinský (Ferenc, Renčok) 2:5, 40:22 Lúč (Palko, Osuský) 2:6, 41:47 Osuský 3:6, 50:35 Lúč (Leskovjanský, Bartoš) 3:7, 52:18 Kukľa (Kačmarčík, Zuščík) 3:8, 53:54 Bartoš 3:9
Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Krochta – Osuský, Palko, Lekovjanský, Lúč, Bartoš – Poláček, Kokšarov, Ferenc, Česelka, Renčok – Sekerčák, Hreha, Forgáč, Duračinský, Panóc – Mystrík, Kukľa, Kačmarčík, Zuščík

Ďalšie výsledky a program: Liptovský Mikuláš B – Trebišov 4:1, Humenné – Sanok 8:2, Gelnica – Sabinov 2:5. V 6. kole sa v sobotu 26. 10. o 17.30 predstaví Bardejov proti Gelnici.
(13:50, šč)