M. Jantek: aby bardejovský futbal vychovával hráčov, ktorí budú zaujímaví na slovenskom trhu

1237x
17. Júl 2019
Bardejov začína v Dubnici nad Váhom
Bardejovčania naplno trénujú pred začiatkom nového ligového ročníka 
 
Už najbližší piatok svoje brány otvorí druhá futbalová liga mužov. Bardejovčania nastúpia na zápas prvého kola v sobotu 20.7. v Dubnici nad Váhom. Počas leta nastali na Hornom Šariši zmeny vo vedení futbalového klubu, naopak kabína ostala viac-menej pokope.
 
Prišiel však nový tréner a zmenený je aj realizačný tím. Vedenie Partizána Bardejov sa rozhodlo na trénerskú lavičku angažovať Miroslava Janteka, ktorý v uplynulej sezóne viedol bratislavský Inter.
 
„V Interi bol záujem, aby som ostal, no rozhodol som sa akceptovať ponuku Bardejova. Prišli tu noví ľudia, majú nejakú novú víziu, chcú toho pre futbal v Bardejove urobiť veľa. To ma svojím spôsobom oslovilo a rozhodol som sa ponuku prijať,“ hovorí Miroslav Jantek, nový lodivod Partizána.
 
Cieľom bude motivovať hráčov
 
Na východ prišiel v čase už prebiehajúcej prípravy. Tú doposiaľ viedol Vladislav Palša, ktorý bude asistentom nového trénera. „Som tu krátko, chlapcov spoznávam, je tu čo robiť. V Bardejove budem chcieť zmeniť spôsob hry, ale hlavne spoznať hráčov a ich emóciu nastaviť tak, aby boli motivovaní, aby chceli pracovať pre tím a dosiahnuť úspech.“
 
Bardejovčanom jarná časť uplynulej sezóny výsledkovo vyšla a tak sa nepredpokladalo, že v kabíne nastane mnoho zmien. „Skladba tímu je stále v procese, mám svoju predstavu o vhodných typoch hráčov do toho, čo chcem hrať. Nedá sa to však zo dňa na deň. Takisto aj v zápasoch chcem vidieť hráčov, ktorí v Bardejove druhú ligu zachránili, v akom sú stave a či naše myslenie je rovnaké.
 
Potrebujem spoznať typológiu hráčov, spoznať ich charakterové vlastnosti. To bude vážna vec a na základe toho mám aj nejakých hráčov, ktorých tu ešte chcem priviesť a zvýšiť tým kvalitu tímu. Všetko to však bude po nejakej analýze, možno po dvoch – troch zápasoch si sadneme s novým majiteľom a s vedením klubu a budeme riešiť zmeny alebo výmeny hráčov. Uvidíme. Gro družstva ostalo, je to dobré, má svoju kvalitu a keď do zápasov dajú všetko, čo v nich je, a keď ukážu výkonnosť, tak potom budem zvažovať, či vôbec má zmysel priviesť niekoho ďalšieho,“ informuje Jantek.
 
Asistentom Palša, ktorého Bardejovčania poznajú
 
Na lavičke Partizána od novej sezóny fanúšikovia uvidia mnoho nových tvári v realizačnom tíme. „Ja som s nimi stotožnený, s Vladom Palšom som hrával v Prešove, je to veľmi dobrý chlapec. Stále sme si boli blízky a teraz ho vnímam ako skvelého človeka. Braňo Benko je na tom tak isto, myslím si, že aj charakterovo sú úplne v pohode.“
 
Vychovávať hráčov
 
Bardejov sa v uplynulej sezóne často pohyboval v zóne zostupu, napokon sa mu podarilo zachrániť. „V jari Partizán dominoval bodmi, tie ostatné veci si ešte musím zanalyzovať. K úspechu a k víťazstvám chcem dôjsť jasným cieľom a nechcem v zápasoch náhodne vyhrávať. Chcem, aby to malo opodstatnenie v hernej kvalite a potom budem spokojný. Samozrejme, niekedy aj to šťastné víťazstvo je obrovská vec. Chceme ísť cestou, aby bardejovský futbal vychovával hráčov, ktorí budú zaujímaví na slovenskom trhu,“ pokračuje Jantek.
 
Ciele sa stanovia po niekoľkých kolách
 
A aké ambície sú v mužstve pred začiatkom sezóny? „Aby Bardejov výkonnostne napredoval, aby sme sa snažili hrať o čo najlepšie priečky. Ak sa bavíme o tabuľke. Ale ja som dal aj nejaké podmienky, že chcem začať budovať futbal oveľa viac aktívnejší a možno náročnejší, aby futbal bavil ľudí a aby bavil hráčov, čo nie je ľahká vec. V týchto veciach som opatrný. Chceme začať čo najlepšie a postupne možno budú naše ambície narastať. To všetko ukáže reálna kvalita kádra, až na základe toho si potom môžeme stanoviť nejaké ciele.“
 
Musíme rátať aj s tým, že na zápas musí nastúpiť mladý chalan do dvadsať rokov, tak to chceme vyskladať tak, aby sme išli do zápasu silní a netrpeli na to, že ten mladý chlapec bude haprovať. Je to šanca aj pre mladých ukázať sa
 
V Bardejove sa dlhodobo hovorí o tom, že v mužstve chýba kvalitný útočník. Ako tento post vidí Miroslav Jantek? „Útočník je tu Marko Milunović, ktorý na tejto pozícii vie zahrať. Prišli aj mladí hráči, je tu Voško. Musíme rátať aj s tým, že na zápas musí nastúpiť mladý chalan do dvadsať rokov, tak to chceme vyskladať tak, aby sme išli do zápasu silní a netrpeli na to, že ten mladý chlapec bude haprovať. Je to šanca aj pre mladých ukázať sa. Naopak, musia si uvedomiť, že musia držať kvalitu tímu od začiatku zápasu. Máme v hlave aj nejakých typologicky vhodných hráčov, nie len na pozíciu útočníka, ale možno aj na pozíciu krajných útočníkov.“
 
Prvý zápas už v sobotu
 
A ako je nálada pred prvým ligovým zápasom? „Nálada je fajn, chlapci cítia, že možno budú ešte nejaké zmeny, aj systémové. Na zápas sa pripravujeme zodpovedne, v hlave máme kostru tímu, ktorá pôjde do zápasu a verím, že tam nebude pocit bojazlivosti z prvého stretnutia, ale práve naopak, že hráči budú motivovaní, aby od prvej sekundy vstúpili do zápasu aktívne. Nech majú na ihrisku radosť a nech bojujú o svoje miesto v kádri. Verím, že ak každý zo seba vydá maximum, môžeme byť úspešní,“ dodal nový tréner Partizána.
 
Káder Partizána Bardejov pred začiatkom sezóny 2019/2020: Ján Čikoš-Pavličko, Miroslav Petko, Mikita Rocheu, Miroslav Keresteš, Jakub Bartek, Dávid Berežný, Slavomír Kica, Dávid Belunek, Lukáš Micherda, Filip Maník, Adrián Leško, Radoslav Človečko, Dávid Keresteš, Marko Milunović, Róbert Stachura, Peter Katona, Martin Dupkala, Patrik Košuda, Peter Voško, Saveliy Somov, Miroslav Mikolaj, Dávid Pillár, Michal Horodník
 
Do Bardejova pred novou sezónou prišli: Miroslav Petko, Adrián Leško (FC Lokomotíva Košice), Miroslav Keresteš, Filip Maník (1. FC Tatran Prešov), Dávid Pillár (návrat z FK Humenné), Patrik Košuda (FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa), Peter Voško (FK Železiarne Podbrezová)
 
Z Bardejova pred novou sezónou odišli: Richard Gmitter, Michal Grohoľ, Jan Staško, Ľubomír Korijkov
(19:23, partizanbj.sk)
Diskusia
Pridať komentár
Udalosti
32361
09:00 20.01.2020
Fotoklub Nova 2019 - výs ...
32421
09:00 20.01.2020
Svet kovačického insitné ...
32425
09:00 20.01.2020
Za slobodu! - výstava
32361
09:00 21.01.2020
Fotoklub Nova 2019 - výs ...
32421
09:00 21.01.2020
Svet kovačického insitné ...
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.