Futbalistky NLF Partizán Bardejov pred novým súťažným ročníkom 2019/2020

3730x
13. Júl 2019
Opäť najvyššie ambície
 V reportáži nájdete aj exkluzívne rozhovory s D. Gedeonom a F. Kuľkom
 
Už niekoľko rokov je najúspešnejším športovým kolektívom v okrese Bardejov A družstvo žien Partizána. Futbalistky sa v uplynulej sezóne stali vicemajsterkami Slovenska a do klubovej vitríny znova získali Slovenský pohár.
 
Po náročnej sezóne prišiel zaslúžený oddych, ktorý však o niekoľko dní skončí a znova začne tvrdá práca v podobe letnej prípravy pred ďalším súťažným ročníkom. Počas leta v klube nastali viaceré zmeny, do Bardejova vstúpil nový investor, spoločnosť NLF Invest na čele s Dávidom Gedeonom, ktorý sa stal novým generálnym riaditeľom Partizána. Novým manažérom klubu je Šimon Ihnát a novým športovým riaditeľom je Lukáš Hricov.
 
Ako vedenie klubu informovalo na tlačovej konferencii, klub urobí maximum pre to, aby bardejovské ženy znova patrili k najlepším na Slovensku.
 
Stanovili si cieľ na dva roky 
 
"Veľmi ma potešil vstup spoločnosti NLF Invest do nášho klubu. Prezidentovi klubu Stanislavovi Sorokovi sa táto vec podarila nie o päť minút dvanásť, ale päť minút po dvanástej. Čo sa týka ženského futbalu, Partizán Bardejov je vnímaný ako celok, nerozlišujeme ženský a mužský futbal, ale sme v jednom klube. Naša prvá komunikácia s pánom Gedeonom bola naplánovaná hneď prvý deň po mojom príchode z dovolenky. Na stretnutie som sa tešil. Aj keď pána Gedeona som nepoznal, dovolím si tvrdiť, že sme obaja nositeľmi určitých mentálnych zručností. Komunikácia prebiehala v priateľskej atmosfére, záver bol taký, že ženská časť so svojou organizačnou štruktúrou bude v rovnakom zložení ako doteraz. Chcel by som ešte poďakovať doterajšiemu športovému riaditeľovi, pánovi Tyčovi a manažérovi klubu, pánovi Molčanovi, ktorí odviedli v prospech ženských družstiev obrovský kusisko práce. Teší má, že pán Dušan Molčan nám bude nápomocní a svoje skúsenosti bude naďalej odovzdávať v prospech ženského futbalu. A to aj napriek tomu, že už v klube nebude aktívne pôsobiť," informoval koordinátor ženského futbalu v Bardejove, František Kuľka.
 
„Chceme byť lepší, pretože zastávam názor, že kto nechce byť lepší, prestáva byť dobrým. Ciele budú znova tie najvyššie, s pánom Gedeonom sme si zadefinovali, čo očakávame v horizonte dvoch rokov. Je to strednodobý cieľ a na tom nám bude treba popracovať. Za päť rokov, čo sme v prvej lige žien, sme nielen laickú, ale aj odbornú verejnosť presvedčili, že svojou pracovitosťou dievčatá vedia urobiť aj nemožné,“ uviedol F. Kuľka.
  
„Ženský futbal v Bardejove je silnou súčasťou Partizána Bardejov. Keďže sme do klubu teraz vstúpili, budeme robiť všetko pre to, aby sa táto silná značka zachovala. Už sme mali nejaké sedenia s koordinátorom ženského futbalu v Bardejove, pánom Kuľkom, dohodli sme sa na nejakých veciach a podmienkach. Tu bude všetko vytvorené, aby sa aj ďalej pokračovalo v silne nastavenom trende a veríme, že zase budeme bojovať o tie popredné priečky a urobíme ešte nejaký krok navyše,“ nadviazal generálny riaditeľ klubu Dávid Gedeon.
 
Štartuje letná príprava 
 
Letná príprava futbalistiek Partizána odštartuje v stredu sedemnásteho júla, káder sa bude postupne dopĺňať skúsenými hráčkami, aby pred úvodným kolom bol Bardejov v plnej sile pripravený znova zaútočiť na najvyššie priečky. Letnú prípravu v Bardejove začnú aj tri reprezentantky Čiernej Hory, ďalšie hráčky by na skúšku na Horný Šariš mali prísť v najbližších dňoch.
 
„Sám som plný očakávania, že kto nám naplní kabínu. Už dnes vieme prehlásiť, že v nedeľu k nám prídu tri reprezentantky Čiernej Hory. Budeme ich skúšať, chceme všetko pre to urobiť, aby sme využili naplno normu Slovenského futbalového zväzu a tá spočíva v tom, že za družstvo dospelých môže v jednom zápase nastúpiť päť legionáriek. Pracujeme aj na posilnení kádra s dievčatami z Európy, konkrétne pracujeme na príchode hráčky z Poľska a dvoch hráčok z Česka,“ hovorí F. Kuľka a pokračuje.
 
„Čo sa týka odchodov, ak som sa pozeral na fotku zhruba dva roky dozadu, ako sme sa fotili pred odletom na Ligu majstrov, tak sme v minulej sezóne mali o dvanásť hráčok menej. Dievčatá chcú študovať na vysokých školách a ambícia pôsobiť v popredných Európskych kluboch je veľká. Aj toho roku očakávam, že tie dievčatá, ktoré budú chcieť študovať, u nás už pokračovať nebudú. Som veľmi rád, že Tamara Gmitterová po tom, čo nám oznámila, že by išla na skúšku do Slovana Bratislava, nakoľko bude študovať v Bratislave, sa rozhodla  ostať v Bardejove, takže bude u nás pokračovať a tak tomu by malo byť aj v prípade brankárky Tamary Solárovej.“
 
Vážia si skvelých fanúšikov 
 
Aj pred novou sezónou sa budú môcť fanúšikovia Partizána tešiť na niekoľko noviniek, ktoré pre nich vedenie klubu pripravuje. Objasňuje koordinátor Kuľka.
 
„V tom sme trošku iní, snažíme sa byť iní. Hľadáme cesty a spôsoby, ako čo najviac prilákať divákov na naše zápasy. Budeme aj naďalej pokračovať v predsezónnych tlačových konferenciách, bude tombola, bulletiny a ďalšie marketingové akcie. Naše PR oddelenie na čele s Jozefom Mačejovským a s jeho kolegami pripravuje novinku, ktorá tu bola, ale záber bude široký, dá sa povedať, že až v rámci Prešovského kraja, ale bude to trošku iné,“ dodal F. Kuľka.
 
Úvodný jesenný zápas odohrajú ženy o mesiac, 17. augusta privítajú Trenčín a následne počas jarmoku sa stretnú znova v domácom prostredí proti Banskej Bystrici.
(20:22, j, L. Urbán)
 
Laco
14.07.2019 00:17
Otázka
Diana Lemešová sa neplánuje vrátiť do Bardejova? Tu by mohla dosiahnuť viac ako tam kde je teraz
Lubos Roma
13.07.2019 22:31
.
...pan Kulka a cely realizacny team...vela uspexov a drzim palce..prsty ;-) zo zahranicia
Fans
13.07.2019 20:47
Paráda
Pán Kuľka - klobúk dole! To čo dokázali futbalistky Partizána Bardejov za posledné roky - v celom kraji patríte spolu s hádzanármi Tatrana k najlepším športovým celkom! Paráda, gratulujem a želám veľa pozitívnych síl do ďalšej namáhavej práce všetkým čo robia v prospech ženského futbalu v Bardejove
Pridať komentár
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.