ZŠ s MŠ Pod Vinbargom ocenila najlepších žiakov

969x
11. Júl 2019
Koniec roka
Videoreportáž
 
Úspešný školský rok majú za sebou žiaci a učitelia na Základnej škole s materskou školou Pod Vinbargom v Bardejove. V posledný deň pred prázdninami sa všetci žiaci zišli v areáli školy pred hlavným vchodom, kde prebehlo vyhodnotenie najlepších žiakov, ktorí sa umiestnili na popredných priečkach na okresných, krajských, celoštátnych súťažiach či na olympiádách.
 
„V tomto školskom roku sa naša škola zapojila do troch medzinárodných projektov. Prvý projekt je zameraný na dejiny daného mesta, štátu, volá sa Objavte kultúrnu diverzitu. Je tam zapojených päť európskych krajín, je to pod taktovkou Portugalcov. Projekt číslo dva sa nazýva Šťastné generácie pre budúcnosť, to je pod taktovkou Turkov, taký najvítalnejší, najzrejší projekt, v rámci procesu prebiehajú e-twinningové aktivity a čakáme na rozhodovacie procesy v septembri v Bruseli, či to prejde alebo neprejde. A tretí projekt sa nazýva Empatia ako cesta k človeku. Tento projekt je tiež medzinárodný, je tam šesť európskych krajín a je to pod taktovkou Slovenska, resp. Bardejova, našej základnej školy, tam sme koordinátori, v ostatných ako partneri,“ prezradil učiteľ Ján Šoltés.
 
Najlepší hokejisti 
 
Vyhlásení boli aj najlepší hokejisti a hokejistky z hokejových tried. „Okrem športovej stránky zohľadňujeme aj vzdelanie a správanie. Táto cena nie je len výsledkom hokeja, ale je to aj komunikácia s učiteľkami, prípadne s riaditeľkou školy, kde vyhodnocujeme deti na základe týchto kritérií. Som veľmi rád, že tohto roku sme prvý krát vyhodnocovali aj prváčikov, kde dúfam, že na budúci rok budeme vyhodnocovať aj prváčikov aj druhákov. Som veľmi rád, že dievčatko, ktoré bolo dnes vyhodnotené to má tak krásne naštelované, že si myslím, že bude v reprezentácii do 18 rokov,“ pochválil sa Tomáš Ivan, prezident MHC46 Bardejov.
 
Z každej triedy boli vyhodnotení dvaja žiaci. Pre deti je takéto ocenenie v rámci školy aj ďalšou motiváciou, aby na sebe pracovali ako v škole, tak aj na ľade. Po vyhodnotení si žiaci prebrali koncoročné vysvedčenia a pobrali sa na dvojmesačné prázdniny.
(20:00, red)
 
Diskusia
Pridať komentár
Udalosti
30974
09:00 18.11.2019
Aha deti, čo to letí - v ...
30979
09:00 18.11.2019
Osobnosti rusínskej medz ...
31003
09:00 18.11.2019
Domov - výstava obrazov ...
30974
09:00 19.11.2019
Aha deti, čo to letí - v ...
30979
09:00 19.11.2019
Osobnosti rusínskej medz ...
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.