Deti zo ZŠ s MŠ Pod Vinbargom si pripravili vystúpenie pre mamičky

822x
29. Máj 2019
Deň matiek na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove
Deti mali pre mamičky pripravené vlastnoručne vyrobené srdiečka
 
„Vďačiť Ti chcem, mama, za nežnosť a za lásku, ktorú si mi dala. Vďaka aj za život môj. Ukryla si v srdci každé trápenie a bôľ, všetko si mi dala, aj ten úsmev milý Tvoj. Aj keď možno zajtra nebudem už pri Tebe, svetlo Tvojej lásky bude žiariť vždy vo mne ...“ Notoricky známe slová notoricky známej piesne majú pre každého z nás špecifický význam. Mama je len jedna, dokáže nahradiť každého, ale nikto nedokáže nahradiť mamu.
 
Silné puto „dieťa - mama“ prirodzene prechádza z rodinného prostredia do prostredia školského. Na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom sme Dňu matiek venovali dva kvalitné kultúrne programy. Ako prvá sa predstavila naša materská škola svojím milým hodinovým predstavením pre všetky mamky. 16. mája 2019 sa na maximum zaplnil dôstojný priestor veľkej koncertnej sály ZUŠ M. Vileca v Bardejove. V úvodnom príhovore všetkých privítala pani riaditeľka ZŠ s MŠ Pod Vinbargom Mgr. Milena Kravcová a poďakovala všetkým učiteľkám našej materskej školy za prípravu tohto programu.
 
Hrdosť 
 
Vystúpenia sa zúčastnila ja PaedDr. Daniela Dunčáková, zástupkyňa riaditeľky na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove. Škôlkari tancovali, spievali, recitovali, hrali rozprávku. Pod vedením svojich pani učiteliek usilovne cvičili, aby svoje mamky potešili. Celý program bežal v réžii pani Anny Chovancovej, zástupkyne riaditeľky ZŠ s MŠ Pod Vinbargom pre MŠ. Pani Chovancová sa chce veľmi pekne poďakovať svojim učiteľkám, ktoré program pripravili (Mgr. A. Hudáková, D. Hostová, A. Mihalčinová, D. Bodáková, A. Pagáčová). Po ukončení programu venoval každý škôlkar/škôlkarka svojej mame vlastnoručne vyrobené darčeky i drobné sladkosti. Po mnohých lícach mamičiek stekali úprimné, nepredstierané slzy materinského dojatia a oprávnenej hrdosti na vlastné dieťa.
 
Ani naši prváci nezabudli na Deň matiek. Dňa 23. mája 2019 takmer 60 prvákov nastúpilo na scénu pre divákov z kategórie najcennejších – pre vlastné mamy. Triedne učiteľky prvého ročníka (Mgr. Alena Želinská, Mgr. Mária Volčková, Mgr. Alžbeta Melicherová) nádherne vyzdobili priestory školskej jedálne, kde celý program prebiehal. Na oknách jedálne viseli prvákmi vyrobené portréty mamičiek. Mamky boli na program pozvané tiež vlastnoručne vyrobenými pozvánkami.
 
Vďaka ti Pane za mamu 
 
Programu sa zúčastnilo aj vedenie našej školy: Mgr. Milena Kravcová, riaditeľka ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove a zástupcovia našej školy PaedDr. Daniela Dunčáková a Mgr. Michal Skreptáč. Už pri „spoločnej privítanke“ mamičiek sa oči mamičiek leskli dojatím. Nasledoval spev, básne, piesne, tance. Na záver všetky deti vyslovili magické slová: „Vďaka Ti, Pane, za mamu; za to, že ju mám, z lásky Ti, mamička, srdiečko dám.“ Po programe sa každý prvák rozbehol k svojej mame a daroval jej vlastnoručne vyrobené srdiečko, kvietok a bozk. Emócie, emócie, emócie... o tom to celé je!
 
Rozvíjať u detí zdravé vzťahy by mala každá škola. Na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove sa o to snažíme. A, aby sa nezabudlo: kto ešte mamu má, nech ju hneď dnes uteká vystískať. Kto už ju nemá, v tichosti jej venujte pár myšlienok... Všetko len to „naj“ prajeme všetkým mamkám!
 
Mgr. Milena Kravcová, pani riaditeľka ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove, chce veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k vydarenému Dňu matiek na našej škole.
(20:30, A. Chovancová, Mgr. A. Želinská, Mgr. M. Volčková, Mgr. A. Melicherová)
Diskusia
Pridať komentár
Udalosti
30534
09:00 15.10.2019
Hráme spolu v manželstve ...
30326
09:00 15.10.2019
Jozef Peteja: Retrospekt ...
30325
09:00 15.10.2019
Hospic v obrazoch - výstava
30273
09:00 15.10.2019
Štefan Pillár: Digitálna ...
30208
09:00 15.10.2019
Andy Warhol: Hello - výstava
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.