2777x
07. Marec 2019
Bardejovskí džudisti úspešní vo Francúzsku
Víťazný Alex Madera v strede s trénermi Arendáčom vľavo a Mlynaričom vpravo

Judo Club Bardejov vo februári vycestoval do Francúzka na prestížny turnaj v meste Saint Denis pri Lyone, ktorý bol nominačný pre žiacke a dorastenecké kategórie do reprezentácie Francúzka. Aj preto sa tu zišli najlepší mladí džudisti z Francúzska, ktorého základňa je 1 000 000 judistov.

V tejto skvelej konkurencii sme dosiahli výborne výsledky. Najlepšie sa darilo Alexovi Maderovi v kat. starších žiakov do 50 kg, ktorý vyhral päť zápasov, čo znamenalo pre Alexa zlatú medailu. Výborne zápasila Božidara Macečková v kat. starších žiačok do 40 kg, ktorá ešte ako mladšia žiačka sa prebojovala po štyroch vyhratých zápasoch až do finále, kde tesne podľahla staršej a skúsenejšej súperke z Francúzka, čo znamenalo pre Božku striebornú medailu.

Bronz získal po výbornom výkone Miroslav Vanek v kat. dorastencov do 73 kg a siedme miesto získal Daniel Mlynarič v top kategórií medzi seniormi do 73 kg.

Všetkým medailistom gratulujeme a veľké poďakovanie patrí našim francúzskym priateľom, ktorí sa o nás skvele postarali.
(8:44, J. Arendáč Ján, tréner Judo Club Bardejov, foto: A. Arendáčová)