Šimon Kovalčin získal striebro na Majstrovstvách SR

994x
26. September 2018
Bohatý atletický program v závere sezóny
Finále postupovej súťaže mladších "Hľadáme nových olympionikov" bolo v rámci vyvrcholenia atletickej ligy v Dubnici nad Váhom. V behu 60 m vyhrala Nicola Jánošíková zo Zborova nad Bystrou za 8,41 s. Diana Devaldová z Košíc bola druhá s rovnakým časom. Deviata Jana Knišová z Bardejova mala výkon 8,71 s.

Medzi chlapcami bol najrýchlejší Miroslav Fuksa z Trenčína za 7,70 s. Gabriel Legath z Kysaku bol ôsmy za 8,30 s. Beh na 600 m dievčat vyhrala Adriana Vaškova z Brezovej pod Bradlom s časom 1:45,32 min. Piata Michaela Ivančová z Vranova nad Topľou dobehla za 1:49,98 min.

Tisíc metrov žiakov zabehol najrýchlejšie Boris Bátovský z Banskej Štiavnice, čas 3:05,55 min. Druhému Samuelovi Valentovi z Prešova namerali 3:16,20 min. Piaty Samuel Šima z Bardejova zaostal výkonom 3:18,11 min.

Šimon Kovalčin so striebrom

453 pretekárov z 59 klubov usilovali o tituly majstrov SR. Do východoslovenských atletických oddielov putovalo osem zlatých medailí.

Dve získal Samuel Michalka zo Svitu. V skoku do diaľky výkonom 627 cm a v behu na 300 m za 36,03 s. Podobne sa darilo Patrikovi Dudášovi z Vranova nad Topľou. 1 kg diskom hodil 51,06 m a 4 kg kladivom 45,14 m. Bol tretí vo vrhu 4 kg guľou 14,81 m.

Skok do výšky patril Matejovi Kurtemu z ATU Košice výkonom 177 cm. Druhý Šimon Kovalčin z ŠŠK JAK Bardejova preskočil 173 cm. Tretí oddielový kolega Jonáš Draganovský zvládol 169 cm. Medzi dievčatami bola tretia Terézia Vaneková s výkonom 150 cm.

Víťazný Adam Tkáč zo Spišskej Novej Vsi hodil 600 gr oštepom na značku 50,59 m. Tretia bola Katarína Kočerhová z Michaloviec výkonom 32,45 m. Mia Fotulová zo Slávie TU Košice vyhrala beh na 100 m cez prekážky časom 14,54 s. Vyhrali aj štafetu na 4x60 m za 30,35 s.

Žiačky ŠŠK JAK (Kapcová, Knišová, Vaneková, Ratvajská) boli ôsme za 33,83 s. Chlapci v zložení Zajac, Šima, Hnatko, Draganovský dobehla štvrtá, čas 30,66 s. Do Košíc putujú aj dve strieborné medaily v skoku o žrdi. Štefan Lisík skočil 350 cm a Anna Šimková 250 cm. V behu na 800 m Tamara Ivančová bola v cieli tretia za 2:27,79 min.
(18:59, šč)