Basketbalistky cez víkend s jednou výhrou a s jednou prehrou

663x
20. Marec 2018
Tréner P. Pekár: Dievčatá už boli unavené

Zľava: Benková-Rybárová, Lizáková, Fellegiová, L. Pekárová, Kuhajdíková, Ratvajská, M, Pekárová, Puzderová, Biľová, tréner Pavol Pekár

Pod deravými košmi sa Basketbalový klub mládeže na domácej palubovke predstavil solídnymi výkonmi. Do skončenia základnej časti zostávajú ešte tri zápasy. Koncový zápas Bardejov – Prešov dá bodku za sezónou.

Proti Leviciam chceli dievčatá vrátiť hostkám prehru o osem bodov 53:45 v poslednom spoločnom stretnutí. Susedia v tabuľke okolo desiateho miesta si nič nedarovali. Súperky prvú štvrtinu vyhrali o šesť bodov, čo stačilo aj na polčasové vedenie. Bardejovské dievčatá po príchode zo šatní vrátili hostkám požičané. Odrazili sa v tretej štvrtine, vyhrali ju 21:7. Strelecky sa darilo trojici Biľová, L. Pekárová a Kuhajdíková. Len škoda, že chýbala Stachurová. V nedeľňajšom zápase bol priebeh podobný, no výsledok v prospech Zvolena. V závere sa BKM usilovali otočiť výsledok, no do koša mierili len sporadicky.

Kormidelník Pavol Pekár bol spolovice spokojný, len keby dievčatá presnejšie zakončovali: „Prvý zápas bol dobrý, ale trošku tvrdší na môj vkus. Dôležité je, že dievčatá zabojovali do posledného hvizdu. Prepadli sme v úvodnej štvrtine, spod koša sme minuli niekoľko bodov. Po prestávke nastúpili uvoľnene, zbavili sa stresu, a stratu päť bodov rýchlo vyrovnali. Súperky zaskočili dôrazom i kombináciami. Hrali pekný, rýchly basketbal, začali dávať koše. To slabšie zakončovanie z vyložených pozícii je našim sprievodným znakom. V nedeľu škoda tej prvej štvrtiny, ušli nám o 9 bodov a ťahalo sa to s nami až do konca. Ďalšie časti boli vyrovnané, chýbali sily. Dievčatá už boli po sobote unavené. Šestica odohrala dva zápasy, odzrkadlilo sa to aj na chybách.“

25. kolo: BKM Bardejov – BKŽ Levice 59:52 (14:20, 13:12, 21:7, 11:13)
Zostava a body BKM: Biľová 16, L. Pekárová 12, Kuhajdíková 10, Ratvajská 8, Puzderová 8, M. Pekárová 4, Lizáková, Benková-Rybárová

26. kolo: BKM Bardejov – Zvolen 57:69 (10:19, 17:19, 15:13, 15:18)
Zostava a body BKM: L. Pekárová 13, Biľová 12, Kuhajdíková 10, Puzderová 8, Ratvajská 8, M. Pekárová 5, Fellegiová 1
(13:20, šč)